Leasing konsumencki – Co to ?

Leasing konsumencki

Wbrew powszechnej opinii, aby wziąć leasing wcale nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej. Co prawda tak było przez wiele lat, obecnie możemy skorzystać również z leasingu konsumenckiego.

Czym dokładnie jest Leasing konsumencki ?

Tak naprawdę Leasing konsumencki niewiele się różni od leasingu klasycznego. Największa różnica dotyczy usługobiorcy, który w tym przypadku jest osobą fizyczną, a nie firmą. Oprócz tego niuansu, reszta pozostaje bez zmian. A mianowicie, klient zaraz po podpisaniu umowy nabywa prawo do użytkowania pojazdu oraz zobowiązuje się do spłaty ustalonej comiesięcznej raty. Zazwyczaj harmonogram spłat oraz wysokość raty jest elastyczna i dogodna dla leasingobiorcy.

Impet Leasing są to elementy nieodzowne przy podpisywaniu umowy – a wszystko to, żeby klient był zadowolony.

Przez okres spłacania leasingu prawowitym właścicielem auta jest leasingodawca, natomiast po jego spłacie pełne prawa użytkowe przechodzą na użytkownika. Leasing konsumencki można przyrównać do kredytu na samochód, charakteryzuje się jednak bardziej elastycznym podejściem do klienta. Warto wspomnieć, że leasing konsumenckiego dotyczy aut nowych jak i używanych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, nie wahaj się i zadzwoń do nas już teraz. 

utworzone przez | mar 23, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *